:: StampTeX :: 3DMasterKit :: SteroTracer ::

PROGRAMY

STEREO TRACER


Wersja 3.2
Tworzenie sterokadrów z jednej fotografii i mapy głębi.
Możliwość anaglifowego podglądu wygenerowanej serii obrazów.


STEREO TRACER
Jest uzupełnieniem dla programów z funkcją kodowania obrazów pod folie soczewkowe np. MrTwister, 3DMasterKit.

Pojedyncze fotografie wymagają czasochłonnego "cięcia" na warstwy, niekiedy nawet kilkudniowego, dochodzi często problem z motywami, które nie można poprawnie "rozwarstwić", bo jest to np. obiekt o rozmytych brzegach, półprzeźroczysty - dlatego StereoTracer w wielu przypadkach jest skuteczniejszy i szybszy niż inne techniki przygotowywania zdjęć wyjściowych do generowania obrazu pod folię lentikularną.

Mapę głębi przygotowujemy w programie graficznym, najlepiej pracującym na warstwach np. PhotoShop, zamieniamy kolorowe zdjęcie na czarno-białe w trybie RGB, bardzo często to wystarczy, kiedy wymagane są dodatkowe zabiegi i jak to można zrobić pokazujemy w dalszej części objaśnień.

Nie wszystkie motywy od razu w prosty sposób nadają się do zamiany na mapę głebi, wymaga to zdobycia doświadczenia w przygotowywaniu mapy jednak, gdy tak się stanie praca z programem dostarczy wielu wspaniałych i nie oczekiwanie szybkich rezultatów, skracajac czas przygotowania plikówi nawet tylko do kilkudziesięciu minut.
To także artystyczne narzędzie abstrakcyjnej wyobraźni, bo można połączyć 2 różne motywy w nową przestrzeń 3D.


SteroTracer
SteroTracer
SteroTracer
SteroTracer

Więcej informacji o tworzeniu mapy głębi >>>